E-mail: gpp1iasi@gmail.com
Localizare: Şos. Nicolina nr. 46, IASI
Program: Luni - Vineri: 6.30 - 18.30

Misiunea

“Sa oferim copilului sprijin educational , uman si material in fiecare etapa a sa de dezvoltare pentru a se adapta cu succes in vata scolara.”

Obiective

• Unitatea noastra isi propune sa asigure mediul educational propice formariipersonalitatii fiecarui copil,dezvoltarii de priceperi , deprinderisi atitudini necesare la scoala.
  • Gradinita noastra e centrata pe promovarea valorilor si  principiilor democratice pentru atragerea comunitatii in viata scolii.
  • Aici e lumea povestilor si a cantecelor,o lume a oamenilor minunati,profesori dedicati care sa care sa calauzeasca spre cunoasteresi adaptare,prescolarii.Suntem onesti,cooperanti,gandim spre performanta si oferim sanse egale tuturor prescolarilor.

Viziunea

“Noi ne propunem  sa fim  printere  primele grădiniţe în preferinţele părinţilor din municipiul Iaşi , celor care locuiesc în cartierele Nicolina, Lunca Cetatuii, CUG, Aleea T. Nicolae, promovând următoarele valori-cheie:

• starea de bine a preșcolarilor;
  • curiozitatea  preșcolarilor;
  • bucuria preșcolarilor de a ȋnvăța.intr.un mediu adecvat, întrecând aşteptările beneficiarilor noştrii interni şi externi.”
To Top APEL TELEFONIC